titre marathon on titre 10km titre duo on titre challenge gb titre handisport gb  

gb marathon1 AP gb marathon2 AP gb marathon3 AP gb marathon4 AP

 

 

titre the association

 

 

 

 

 

 

   The association

association 2020

  The BUREAU

President : Dominique Rougé
Vice president : Sylvie Geffré
Treasurer : Pierre Rocheron
Secretary : Danièle Regnault
Assistant secretary : Christian Beaumont
Members : Jean-Claude Lalanne, René Pauliat, Michel Robert, Yves Seigneurin, Christine Toledano, Emmanuel Touchard
Honorary president :   Jean-Claude Boisson
Honorary member :  Dominique Bartoli

 

The 2020 COMMISSIONS

1

Logistic

René PAULIAT, Daniel GRAVAT, Danièle REGNAULT, Christiane PAULIAT, J-Paul GAUTRET-DANIAULT, Francis FERNANDEZ, Yves GRIFFON

2

Material and product coordination (Hall Atalante)

J-Philippe TOLEDANO, J-Claude LALANNE, Christine TOLEDANO, Michel ROBERT

3

Refreshment

J-Pierre SAUBESTY, Jacques LE GARREC, Christian MEMPONTE, Michel FERRANT

4

Starts

Romuald PETROWISTE, Hervé LE RUDULIER Grosse Horloge : Maurice PAPIN, Pierre ROCHERON

5
Finish line

J-Claude LHOMME, Romuald PETROWISTE, Hervé LE RUDULIER, Véronique ROUGÉ, Paulo COELHO

6

10 km

Départ : Jean-Paul CAQUINEAU  Arrivée : Thérèse GARNIER, Dominique BARTOLI

7

Athletes with diasbilities

Claude SALZARD, Mireille LACRAMPE

8

Duo

Relais : Gerald BERGE, Christine BERGE Arrivée : Véronique ROUGÉ

8

Route

Banderolage : Emmanuel TOUCHARD Signalisation : Jean GEFFARD, Leila GEFFARD

9

Companies Challenge

Christian BEAUMONT, Cécilia JOGUET, Gabriel CHARPENTIER, J-Paul GAUTRET-DANIAULT, Georges PERELLO

10

Computer service


Raymond HUBERT,
Yves SEIGNEURIN  

11

Video

Albert SUTRE, Marie HENAFF

12

Race number

Marie GEFFRÉ, Sylvie GEFFRÉ

13

Security

Coordination sécurité : Christian BEAUMONT
Homologation Parcours : Ernest PRINZIVALLI, Yvette FROMENTEAU
Sécurité Parcours : Ernest PRINZIVALLI
Sécurité Motos : Laurent DROY, Guy BIDEAU
Secteur A : Jacky LETANG
Secteur B : Christian LARUS, J-Marie TERRASSON
Secteur C : J-Paul CAQUINEAU, Michel DOS
Secteur D : Joël GORGE, France SCHEPENS

14

Pasta-party

J-Philippe TOLEDANO, J-Claude LALANNE, Michel ROBERT, Christine TOLEDANO, Gilles RENAULDON

15

Shop

Dominique BARTOLI, Thérèse GARNIER, Jean-Claude BOISSON

16

Medical service

Dr BERNUCHON, Claude SALZARD
Antidopage : Yvette FROMENTEAU

17 Bar and VIP catering

Philippe BATAILLEY Elite : Christine TOLEDANO, Michel ROBERT, Jean-Philippe TOLEDANO

18 Prize giving ceremony
Christian BAYOD, Clémence COURT, Laurent ERCULISSE

19
Animation
Cédric BESSIERE, Anne CORBINEAU
20 Welcome Village Marathon VIP Podium
Sara MARTINEZ, Liliane SAUBESTY

21  Village-Marathon settlement
 
Jacky LETANG, Gérald BERGE, Michel ABADO

22 Eco-friendly Marathon

Marie-Annick WHITEAD, Sylvie GEFFRÉ, Dominique BARTOLI, Michel ROBERT, Marc NEDELEC, Pascale MARTINEAU

23 Volunteers party

Sylvie GEFFRÉ, Dominique ROUGÉ, Dominique BARTOLI, Gérald BERGE, Christine BERGE, Jacques LE GARREC, Véronique ROUGÉ, J-Claude LALANNE, J-Claude L'HOMME, Marie GEFFRE, J-Claude BOISSON, J-Philippe TOLEDANO

24 Race travels

Dominique ROUGÉ, J-Claude BOISSON, Danièle REGNAULT, Sylvie GEFFRÉ, Sara MARTINEZ, J-Paul CAQUINEAU, Gérald BERGE, Christine BERGE

 
 In purple : non-member

Employees
 
Development manager: Nicolas MAUNY
Development assistant : Charlène BLANCHARD
Accounting company : Cabinet Excel